Lesnictví

Obhospodařujeme 600 ha vlastních lesních porostů v oblasti na rozhraní Ústeckého, Plzeňského a Středočeského kraje. Jedná se o roztroušené lesní celky v zemědělsky intenzivně obhospodařované krajině dlouhodobě ohrožené suchem. Les zde má mimořádně důležité funkce pro celou krajinu a zároveň jsou tímto dané ztížené podmínky pro jeho obhospodařování.

Prodej zvěřiny

Veterinárně kontrolované maso z vlastních honiteb.

Prodej palivového dřeva

Prodáváme palivové dříví s vynikající výhřevností.

Prodej řeziva a štěpky

Prodáváme kulatinu, řezivo i štěpku k mulčování.

Lesnické služby

Nabízíme dílčí lesnické služby i kompletní péči o lesní porost.

Výkup lesních pozemků

Vykupujeme lesy v oblasti Žatecka, Loun, Plzně, Rakovníku a Karlových Varů.

Obsluha pásové pily a štípacího automatu na palivové dříví

Firma Pavel Šilhánek, Kryry, přijme zaměstnance na pozici obsluha pásové pily a štípacího automatu na palivové dříví.

Znalost práce s vysokozdvižným vozíkem a motorovou pilou, předchozí praxe nebo vyučení výhodou, výhodou řidičské oprávnění B/C.
Výkon práce – Kryry. Nástup možný ihned.

Info: Veronika Drábková, tel.: 777 717 053, e-mail: drabkova@silhanek.cz

80% lesů leží v Přírodní lesní oblasti 9 Rakovnicko – kladenská pahorkatina, 20 % v PLO Doupovské hory. Polovina lesů je v 2. lesním vegetačním stupni, druhá polovina v 3. Hospodaříme dle Lesních hospodářských plánů na roky 2018 -2027. Dřevinná skladba 30% borovice, 20% duby, 15% smrk, dále bříza, akát, modřín a další dřeviny (lípa, topoly, douglaska…). Roční objem těžeb v průměru 1000m3. Ročně obnovujeme v průměru 3 ha lesních porostů. Plochy lesa rozšiřujeme zakládáním lesních porostů na neobdělávané a neúrodné půdě. Snažíme se o přechod na přírodě blízké maloplošné hospodaření. V našich lesích ctíme princip trvale udržitelného hospodářství. Jsme členy Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů.

Díky dotaci z Evropské unie jsme pořídili vyvážečku z programu rozvoje venkova 2014 -2020, operace 8.6.1 Technika a technologie pro lesní hospodářství, název projektu Pořízení vyvážečky.

Navštivte nás

Přijďte mezi nás, zažijte život na farmě a odneste si něco z naší úrody.
KontaktovatNavigace