Fríští koně

V našich stájích se nachází jedni z nejkvalitnějších zástupců tohoto krásného plemene v ČR.

Poptávka

Fríští koně

Fríští koně byli do naší stáje buďto zakoupeni od špičkových chovatelů Holandska, nebo se u nás narodili. Většina našich koní se může pyšnit nejvyššími chovatelskými tituly udělovanými v ČR a také nebývale vysokou sportovní úrovní. Základ našeho fríského stáda tvoří 5 chovných klisen, z nichž 3 získaly chovatelský titul KROON. Zbylé klisny získaly ocenění 1e prémie.

 

Klisny několikrát také získaly titul šampióna svodu fríských koní, pořádaného každoročně v ČR. Všechny tyto klisny zároveň získaly díky své sportovní výkonnosti titul SPORT. Tyto klisny využíváme v chovu, kdy je připouštíme těmi nejlepšími hřebci z hlavní královské plemenné knihy KFPS. Všechny jsou současně využívány v JK při výcviku jezdců a samozřejmě i v drezurních soutěžích, ze kterých si pravidelně odváží výborné výsledky , včetně několika titulů oblastního mistra v jednotlivcích i v družstvech. Významným členem naší fríské rodiny je hřebec Nico van de Gela. Tento hřebec se narodil v našich stájích jako naše první hříbě. Je to současně člen našeho týmu sportovních koní. Aktivně se účastní drezurních soutěží a již několik let drží prvenství mezi všemi frískými koňmi sportujícími v ČR.

Dosáhl výkonnosti stupně ,,S´´ a ze sortovních klání si pravidelně odváží výborné výsledky včetně vítězství v oblastním drezurním mistrovství. I on se samozřejmě pyšní titulem SPORT. Každoročně nám ve stájích přibyde několik fríských hříbátek, které ve většině nabízíme k prodeji. Pokud se některé hříbě neprodá, automaticky ho zařazujeme do výcviku a pro sportovní, ale i chovatelské účely. V chovu našich fríských koní využíváme klisen a hřebců té nejvyšší kvality, s původy prověřenými jak v chovu, tak ve sportu. Děláme tedy vše pro to, aby hříbata z našeho chovu disponovala tou nejlepší genetickou výbavou. Pokud se tedy chystáte pořídit si fríské hříbátko, neváhejte nás kontaktovat.

Přírůstek do stáje

Pořiďte si hříbě ze špičkového chovu Fríských koní. Naše klisny patří k nejlepším v České republice, jak původem i sportovními úspěchy. 

K prodeji nabízíme koně ve věku 6 měsíců až po koně dospělé. Hříbátka z našich stájí možná čekají právě na Vás.

Poptávka

Zajímá vás jezdecký výcvik nebo členství v jezdeckém klubu? Ozvěte se nám!

Rychlý kontakt

Vladimír Bláha

Tel.: +420 604 887 947
E-mail: blahovci1@seznam.cz