Fríští koně

V našich stájích se nachází jedni z nejkvalitnějších zástupců tohoto krásného plemene v ČR.

Poptávka

Fríští koně

Fríští koně byli do naší stáje buďto zakoupeni od špičkových chovatelů Holandska, nebo se u nás narodili. Většina našich koní se může pyšnit nejvyššími chovatelskými tituly udělovanými v ČR a také nebývale vysokou sportovní úrovní. Základ našeho fríského stáda tvoří 5 chovných klisen, z nichž 3 získaly chovatelský titul KROON. Zbylé klisny získaly ocenění 1e prémie.

 

Klisny několikrát také získaly titul šampióna svodu fríských koní, pořádaného každoročně v ČR. Všechny tyto klisny zároveň získaly díky své sportovní výkonnosti titul SPORT. Tyto klisny využíváme v chovu, kdy je připouštíme těmi nejlepšími hřebci z hlavní královské plemenné knihy KFPS. Všechny jsou současně využívány v JK při výcviku jezdců a samozřejmě i v drezurních soutěžích, ze kterých si pravidelně odváží výborné výsledky , včetně několika titulů oblastního mistra v jednotlivcích i v družstvech. Významným členem naší fríské rodiny je hřebec Nico van de Gela. Tento hřebec se narodil v našich stájích jako naše první hříbě. Je to současně člen našeho týmu sportovních koní. Aktivně se účastní drezurních soutěží a již několik let drží prvenství mezi všemi frískými koňmi sportujícími v ČR.

Dosáhl výkonnosti stupně ,,S´´ a ze sortovních klání si pravidelně odváží výborné výsledky včetně vítězství v oblastním drezurním mistrovství. I on se samozřejmě pyšní titulem SPORT. Každoročně nám ve stájích přibyde několik fríských hříbátek, které ve většině nabízíme k prodeji. Pokud se některé hříbě neprodá, automaticky ho zařazujeme do výcviku a pro sportovní, ale i chovatelské účely. V chovu našich fríských koní využíváme klisen a hřebců té nejvyšší kvality, s původy prověřenými jak v chovu, tak ve sportu. Děláme tedy vše pro to, aby hříbata z našeho chovu disponovala tou nejlepší genetickou výbavou. Pokud se tedy chystáte pořídit si fríské hříbátko, neváhejte nás kontaktovat.

Poptávka

Zajímá vás jezdecký výcvik nebo členství v jezdeckém klubu? Ozvěte se nám!

Rychlý kontakt

Vladimír Bláha

Tel.: +420 604 887 947
E-mail: blahovci1@seznam.cz